Udostępnij wpis
Volvo Trucks podpisało list intencyjny w sprawie sprzedaży kolejnych pojazdów ciężarowych Volvo firmie Truck Care, części Grupy Credit Agricole, zajmującej się kompleksowym wynajmem pojazdów użytkowych. Umowa ramowa opiewa na 1 000 samochodów ciężarowych, które mają być dostarczane do Klienta przez kolejne 3 lata. Truck Care odebrał do tej pory przeszło 500 pojazdów marki Volvo – w tym roku już ok. 70, a w zamówieniach jest kolejne 100. To jak dotąd największy kontrakt sprzedażowy dla Volvo Trucks w Polsce.

List intencyjny został podpisany w siedzibie Volvo Trucks Polska, w Młochowie, w dn. 4 lipca, w obecności Prezesa Volvo Trucks, Rogera Alma i Szefa Regionu Europy Centralno- Wschodniej i Wschodu Volvo Trucks – Roberta Grozdanovskiego.

Cieszy mnie bardzo partnerstwo z tak nowoczesną i kładącą nacisk na ochronę środowiska firmą jaką jest Truck Care. Volvo Trucks przewodzi transformacji w branży transportowej w dużej mierze dzięki Partnerom Biznesowym i Klientom, z którymi współpracujemy, ponieważ zrównoważona przyszłość transportu i infrastruktury nie może zostać osiągnięta w pojedynkę. Oferujemy kompletne rozwiązania, które łączą nasze najnowsze technologie w celu znacznego obniżenia zużycia paliwa i śladu węglowego w operacjach transportowych. Jestem przekonany, że ta współpraca przełoży się na wymierne korzyści dla obu stron.

mówi Roger Alm, Prezes Volvo Trucks.

Zakrojona na tak dużą skalę inwestycja we flotę ma zapewnić firmie korzyści w postaci poprawy poziomu bezpieczeństwa, zwiększenia komfortu kierowców oraz zmniejszenia zużycia paliwa. Jest to również bardzo ważny krok w kierunku unowocześnienia parku pojazdów i redukcji emisji CO2. To z kolei przekłada się na mniejsze ryzyko awarii, mniejsze spalanie i dużo wyższy poziom świadczonych usług. Samochody ciężarowe Volvo będą dostarczane do Truck Care sukcesywnie na przestrzeni kolejnych trzech lat. Będą to głównie ciągniki siodłowe Volvo FH 4×2 460 KM z innowacyjną technologią I-Save.

Decyzja o rozbudowie floty Truck Care o dodatkowe pojazdy ciężarowe marki Volvo wynika przede wszystkim z pozytywnych doświadczeń naszych Klientów oraz naszych – z użytkowania oraz obsługi tych samochodów. Optymalizują dyspozycyjność i zużycie paliwa, jednocześnie zapewniając kierowcy doskonałe warunki pracy. Aspekt niskoemisyjności tych samochodów jest również dla nas bardzo istotny. Troska o środowisko naturalne jest bowiem absolutnym priorytetem – zarówno dla nas, jak i coraz szerszego grona naszych Klientów. To także istotny element strategii Grupy Credit Agricole. Odpowiedzialność ta przejawia się nie tylko w codziennych nawykach naszego zespołu, ale również coraz bogatszej ofercie ekologicznych rozwiązań transportowych, które chcemy proponować. Produkty Volvo Trucks zatem doskonale wpisują się w naszą strategię.

mówi Łukasz Chyliński, Prezes Zarządu Truck Care

Jesteśmy niezwykle dumni z naszych długoletnich i owocnych relacji z firmą Truck Care. Dzięki tej współpracy docieramy do szerszego grona Klientów i razem z Truck Care wprowadzamy ich na jeszcze wyższy poziom efektywności. Samochody ciężarowe Volvo, nowej generacji, emitują mniej zanieczyszczeń oraz poprawiają wydajność oraz doświadczenia kierowcy. Cieszę się, że razem z Truck Care, dzieląc podobne cele i ambicje, możemy wspólnie działać na rzecz bardziej zrównoważonego transportu, we wszystkich jego aspektach,

mówi Małgorzata Kulis, VP, Dyrektor Zarządzająca Volvo Trucks Polska

O Truck Care

Truck Care to kompleksowy wynajem pojazdów użytkowych stworzony z myślą o biznesie transportowym. Odpowiedź na potrzeby firm, które poszukują wygodnych i elastycznych rozwiązań. Specjalizuje się w krótko-, średnio- i długoterminowym wynajmie pojazdów użytkowych. W swojej flocie posiada już ponad 4700 pojazdów w najnowszych modelach uznanych marek, a wśród nich pojazdy z różnych segmentów – poczynając od lekkich pojazdów dostawczych oraz podwozi przeznaczonych do dystrybucji regionalnej, przez ciągniki siodłowe, pojazdy komunalne, na 4-osiowych podwoziach konstrukcyjnych kończąc. Ofertę uzupełniają naczepy w różnych konfiguracjach, cysterny oraz zestawy BDF.

dodatkowe. Truck Care ułatwia pracę przedsiębiorcom, optymalizując wszelkie koszty

utrzymania floty. Dzięki rozbudowanej sieci serwisowej na terenie całego kraju,

przejrzystym warunkom finansowania oraz kompleksowej obsłudze Truck Care zapewnia przedsiębiorcom pełną mobilność w realizacji usług transportowych.

Truck Care, jako spółka Grupy EFL, to część międzynarodowej Grupy Credit Agricole, jednej z największych instytucji finansowych na świecie oraz Credit Agricole Leasing & Factoring S.A., najważniejszego uczestnika sektora leasingu i faktoringu w Europie. Więcej
na: www.truckcare.pl.