Udostępnij wpis

18 maja odbyło się pierwsze szkolenie praktyczne w ramach akcji Profesjonalni Kierowcy. Uczestnicy mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności pod okiem instruktorów ze Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks. Kursantów gościł wieloletni Partner programu – Wielton S.A.

Akcja Profesjonalni Kierowcy od 2016 roku zmienia oblicze branży transportowej. To największy program społeczny w sektorze TSL. Co roku organizowanych jest kilkanaście szkoleń, zarówno teoretycznych, jak i praktycznych, w których bezpłatnie udział mogą wziąć osoby posiadające prawo jazdy kategorii C+E, które obecnie nie pracują jako kierowcy zawodowi. Program powstał z inicjatywy Volvo Trucks Polska, a każdą edycję wspiera coraz większa liczba Partnerów.

Zadaniem akcji jest podniesienie bezpieczeństwa na drogach oraz zwiększenie świadomości społecznej na temat wysokiej rangi usług transportowych. Dzięki programowi, kursanci zwiększają także swoje umiejętności oraz szansę na znalezienie pracy w zawodzie.

Pierwsze szkolenie praktyczne odbyło się w Wieluniu, dzięki uprzejmości wieloletniego Partnera akcji – Wielton S.A.

Szkolenie praktyczne składało się z 5 bloków:

  • Jazda po drogach publicznych zestawem Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks
  • Manewry– zapoznanie uczestników z obsługa codzienną pojazdu w praktyce, w tym przygotowanie pojazdu do jazdy z wykorzystaniem ciągnika siodłowego DEMO
  • Mocowanie ładunku –najważniejsze elementy mocowania ładunków łącznie z obsługą naczepy Partnera akcji – Wielton.
  • Podpinanie naczepy –uczestnicy dowiedzieli się jak prawidłowo i sprawnie podpiąć oraz odpiąć naczepę z ciągnikiem siodłowym. Dodatkowo zaprezentowane zostało prawidłowe zakładanie łańcuchów. 
  • Wykład teoretyczny na temat Pojazdów Budowlanych FMX 

Na szkoleniu nie zabrakło także doświadczonych instruktorów ze Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks Polska, którzy przekazują swoją wiedzę także podczas szkoleń teoretycznych, które cały czas trwają.

  • Najbliższy wykład teoretyczny online zaplanowany jest na 17 czerwca i będzie poruszać tematykę obsługi i wykorzystania pojazdów terenowych i budowlanych FMX i FL.

Zapisy na szkolenia dostępne są na stronie www.profesjonalni-kierowcy.pl.