Udostępnij wpis

Lidl Polska, sieć handlowa z ponad 850 sklepami w Polsce, wprowadza do swojej floty elektryczne samochody ciężarowe Volvo. Dzięki temu dostawy towarów do sklepów będą jeszcze bardziej przyjazne dla środowiska.

Nowe pojazdy to Volvo FE Electric oraz Volvo FM Electric. Pierwszy z nich to ciężarówka z naczepą chłodniczą, która jest w pełni zasilana energią elektryczną. Drugi to ciągnik siodłowy, który może ciągnąć ciężar do 40 ton.

Lidl Polska współpracuje z firmami FTS Zbigniew Ratajczak oraz DARSEN Sp. z o.o., które dostarczą nowe samochody ciężarowe do sieci.

Lidl Polska dąży do zeroemisyjności

Inwestycja w elektryczne samochody ciężarowe to kolejny krok Lidl Polska w kierunku zeroemisyjności. Sieć już wcześniej podjęła szereg działań na rzecz ochrony środowiska, min.:

  • wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w swoich sklepach,
  • instalacja fotowoltaiki na dachach sklepów,
  • ograniczenie zużycia plastiku w opakowaniach produktów.

Elektryczne samochody ciężarowe to przyszłość transportu

Elektryczne samochody ciężarowe to przyszłościowa technologia, która ma potencjał, aby znacząco przyczynić się do ochrony środowiska. Pojazdy elektryczne nie emitują spalin, co oznacza, że nie przyczyniają się do zanieczyszczenia powietrza i zmiany klimatu.

Podsumowanie

Lidl Polska wprowadza do swojej floty elektryczne samochody ciężarowe Volvo. Jest to kolejny krok sieci w kierunku zeroemisyjności. Elektryczne samochody ciężarowe to przyszłościowa technologia, która ma potencjał, aby znacząco przyczynić się do ochrony środowiska.

Więcej przeczytasz na volvotrucks.pl