Udostępnij wpis

Renault Trucks i Grupa Jacky Perrenot przekształcają logistykę miejską, wprowadzając innowacyjne rozwiązania z korzyściami dla bezpieczeństwa, środowiska i wydajności.

Renault Trucks E-Tech D Wide, pojazd 100% elektryczny, zyskuje nową funkcję chłodniczą wykorzystując mobilne kontenery zamiast tradycyjnych palet. System ten, oparty na technologii ACTEMIUM Handling Systems, automatyzuje proces załadunku/rozładunku, optymalizując trasy i zapewniając identyfikowalność kontenerów.

Innowacyjne podejście redukuje nakład pracy kierowcy, eliminując ryzyko związanego z obsługą palet. Połączenie zautomatyzowanego systemu z elektrycznym podwoziem skraca czas załadunku/rozładunku o szacunkowe 30%, poprawiając produktywność i przyczyniając się do rozładowania ruchu w miastach.

Grupa Jacky Perrenot planuje wprowadzenie rozwiązania już w 2024 roku, zainicjowując rewolucję w dostawach miejskich. To kolejny dowód zaangażowania partnerów w rozwój zrównoważonych i efektywnych rozwiązań transportu i logistyki.

Więcej dowiesz się na: renault-trucks.pl