Udostępnij wpis

Volvo prezentuje nowe elektryczne pojazdy ciężarowe FL i FE, zaprojektowane specjalnie do bezemisyjnego transportu miejskiego. Zasięg do 450 km, skrócony czas ładowania o 50%, oraz nowe funkcje bezpieczeństwa czynią je idealnymi do zastosowań miejskich, wspierając zerową emisję w transporcie.

Modele FL i FE są dostosowane do potrzeb ruchliwych miast, oferując nowoczesne rozwiązania dla dystrybucji, wywozu śmieci i budownictwa miejskiego. Zwiększona moc ładowania do 43 kW i nowe baterie pozwalają na 450 km zasięgu na jednym ładowaniu.

Nowe modele charakteryzują się nowym designem, reflektorami LED i poprawionym bezpieczeństwem. Warianty napędowe, w tym elektryczne, gazowe i wysokoprężne, zostały wyposażone w nowe funkcje, lepiej dostosowując się do potrzeb nowoczesnych firm miejskich.

Dodatkowo, Volvo FL i FE oferują liczne funkcje, takie jak zwężone lusterka zewnętrzne, nowe oświetlenie wnętrza, kamera 360˚ i/lub kamera boczna, nowy interfejs elektrycznej przystawki odbioru mocy, oraz ulepszenia bezpieczeństwa, takie jak wykrywanie niechronionych użytkowników dróg, wspomaganie unikania kolizji bocznych i wspomaganie ostrzegania kierowcy.

Dowiedz się więcej – volvotrucks.pl