Udostępnij wpis

Rozpoczęła się seryjna produkcja nowych modeli Renault Trucks T i C E-Tech w fabryce Bourg-en-Bresse. Zakład, funkcjonujący od 1964 roku, adaptuje się do produkcji tych ciężkich elektrycznych samochodów ciężarowych, które są dedykowane dystrybucji regionalnej i budownictwu miejskiemu.

Renault Trucks zmodernizowało swoje zakłady, inwestując w przekształcenie i adaptację obiektów przemysłowych oraz szkolenie pracowników. Modele T i C E-Tech są montowane na tej samej linii co ich odpowiedniki z silnikiem Diesla, a następnie przechodzą do dedykowanej strefy, gdzie specjaliści przeprowadzają elektryfikację pojazdów. Dekarbonizacja działań biznesowych obejmuje wszystkie zastosowania w budownictwie miejskim i dystrybucji regionalnej.

Modele T i C E-Tech są dostępne w różnych konfiguracjach, zapewniając zrównoważone rozwiązania transportowe. Dla spełnienia różnych potrzeb klientów, samochody te mogą być wyposażone w różne silniki elektryczne i zestawy akumulatorów, oferując zasięg od 300 do 500 km. Ogniwa i moduły akumulatorów dostarcza Samsung SDI, a montaż odbywa się w Gandawie, Belgia, w zakładzie należącym do Grupy Volvo, do której Renault Trucks również się zalicza.

Więcej dowiesz się na: renault-truck.pl