Udostępnij wpis

Bednary k. Poznania, 9 września 2023 – Tomasz Leki z firmy Leki Transport został zwycięzcą 11. edycji konkursu Optifuel Challenge 2023. W finale, który odbył się 7 września na lotnisku w Bednarach, Leki pokonał Marcina Florka z firmy Flor-Sped i Łukasza Ponikiewskiego z firmy F.H.U. Fonka.

W konkursie wzięło udział 356 kierowców z całej Polski, którzy rywalizowali o awans do finału w 10 lokalizacjach. Podczas tegorocznej edycji odnotowano rekordowo niski wynik zużycia paliwa: 19,6 l/100 km.

W finale uczestnicy rywalizowali na 16-kilometrowej trasie, przebiegającej w przeciwnym kierunku niż jazdy w półfinale. Trasa zawierała 6 jokerów, czyli alternatywnych możliwości pokonania trasy. Wybór jokera i okrążenia, na którym można było je pokonać należał do kierowcy, co dodatkowo podnosiło poziom rywalizacji.

Konkurs Optifuel Challenge to wydarzenie organizowane przez Renault Trucks Polska, które ma na celu promowanie racjonalnej jazdy wśród kierowców pojazdów ciężarowych.

Nagrody dla zwycięzców

Za zwycięstwo w konkursie Tomasz Leki otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 10 000 zł brutto oraz nagrodę rzeczową dla firmy Leki Transport w wysokości 40 000 zł netto. Marcin Florek otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 5 000 zł brutto, a Łukasz Ponikiewski 3 000 zł brutto.

O konkursie Optifuel Challenge

Konkurs Optifuel Challenge jest organizowany przez Renault Trucks Polska od 2012 roku. W tym czasie w konkursie wzięło udział ponad 2 000 kierowców z całej Polski.

Celem konkursu jest promowanie racjonalnej jazdy wśród kierowców pojazdów ciężarowych. Racjonalna jazda pozwala na obniżenie zużycia paliwa i emisji spalin, a także zwiększenie bezpieczeństwa na drodze.

Partnerzy konkursu

Konkurs Optifuel Challenge jest wspierany przez następujących partnerów:

  • Michelin
  • Wielton
  • Renault Trucks Financial Services
  • Alcoa Wheels

Cały tekst przeczytasz na stronie: Renault Trucks