Udostępnij wpis

Współpraca TT-Thermo King z Renault Trucks oraz Volvo Trucks rozpoczęła się w sierpniu 2018 roku. 1go stycznia 2019 roku TT-Thermo King zainaugurował swoją działalność jako autoryzowany dealer serwisowy pojazdów Renault Trucks i Volvo Trucks. Od 1 września 2020 roku w związku z zaprzestaniem współpracy z poprzednim dealerem, obiekt w Jeżewie Starym staje się wyłącznym autoryzowanym serwis dealerem Renault Trucks i Volvo Trucks w Białymstoku.

Aktualnie działający serwis w Jeżewie Starym pod Białymstokiem wyposażony jest w: sześć nieprzejazdowych stanowisk serwisowych, ścieżkę diagnostyczną wyposażoną w urządzenia do kontroli pojazdów, dwa profesjonalne podnośniki kolumnowe, stanowisko przygotowane do komputerowej diagnostyki pojazdów, urządzenia do badania geometrii kół i zawieszenia, inne niezbędne urządzenia diagnostyczne oraz naprawcze. Znajduje się tu również w pełni zaopatrzony magazyn części zamiennych.  Serwis posiada dedykowany i wyposażony pojazd serwisowy gotowy do podjęcia napraw w ramach Assistance VAS/24 oraz serwisu mobilnego u klienta.  Pod okiem mistrza serwisu pracuje 13-tu certyfikowanych i przeszkolonych mechaników, w tym sześciu mechaników dedykowanych do obsługi i napraw pojazdów marek Renault Trucks i Volvo Trucks. Plany rozwoju na rok bieżący przewidują rozszerzenie kadry mechaników pojazdowych do 10-ciu osób. Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów stacja zatrudnia 6-ciu pracowników Biura Obsługi Klienta, a jej szeregi zasila także Przedstawiciel Handlowy Aftermarket. Jednak obiekt w Jeżewie Starym jest rozwiązaniem tymczasowym.

W związku z rozwojem współpracy firm Renault Trucks, Volvo Trucks i TT-Thermo King podjęto decyzję o budowie nowej stacji serwisowej spełniającej wszelkie kryteria obsługi pojazdów ciężarowych. Pod koniec roku 2019 firma TT-Thermo King nabyła działkę o powierzchni ponad 1,7 ha w miejscowości Porosły k/Białegostoku, usytuowaną przy drodze S8. Harmonogram prac zakłada rozpoczęcie prac budowlanych z początkiem przyszłego roku i oddanie obiektu do końca roku 2021. Projektowany serwis będzie miał charakter multibrendowy z wyraźnym podziałem na sektory dedykowane obsłudze pojazdów Renault, Volvo i agregatów Thermo King. Obiekt posiadał będzie dziewięć pełnowymiarowych stanowisk z możliwością dalszej rozbudowy. Na potrzeby obsługi pojazdów marek Renault Trucks i Volvo Trucks przewidziano 5 przejazdowych stanowisk obsługi pojazdów. Zakładana liczba mechaników, w zależności od potrzeb, powinna wynosić docelowo 12-15 osób. Nowy serwis spełniać będzie wszystkie wymogi VT Dealer Facility Standard. Jednocześnie utrzymana zostanie działalność w Jeżewie Starym, gdzie zorganizowane będzie centrum napraw powypadkowych pojazdów samochodowych i naczep, służące jako wsparcie dla działalności w Porosłach.

Centrum Serwisowe Białystok świadczy usługi:

od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 21.00
w soboty od 8.00 do 16.00
oraz usługi ASSISTANCE, Volvo Action Service (VAS) oraz Renault Trucks 24/7.

Bezpośredni kontakt z serwisem znajdą Państwo pod numerem telefonu +48 85 888 00 40

lub adresem mailowym: serwistruck@thermoking.com.pl

Telefon alarmowy: +48 607 121 226

Kierownik Serwisu – Michał Sidorczuk – michal.sidorczuk@thermoking.com.pl

Przedstawiciel Handlowy Aftermarket – Paweł Jaroszewicz pawel.jaroszewicz@thermoking.com.pl

Kilka słow o TT-Thermo King.

Spółka TT-Thermo King rozpoczęła swoją działalność w styczniu 1998 jako dealer lidera w produkcji agregatów chłodniczych do środków transportu firmy Thermo King. Działalność ta była kontynuacją współpracy rozpoczętej w 1996 roku w ramach spółki Transition Technologies, z której to firma TT-Thermo King została wydzielona.

Podstawową działalnością TT-Themo King jest sprzedaż, montaż oraz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny agregatów chłodniczych Thermo King. Na dzień dzisiejszy TT-Thermo King funkcjonuje w Polsce w oparciu o sześć stacji serwisowych: w Jeżewie k/Białegostoku, Gręzowie k/Siedlec, Lublinie, Rawie Mazowieckiej, w Grzędach k/Tarczyna, gdzie zlokalizowana jest siedziba spółki oraz w Głuchowie k/Poznania, gdzie mieści się nowoczesne centrum obsługi pojazdów wybudowane w koncepcji One Stop Shop. W 2017 firma utworzono pierwszy zagraniczny oddział na Słowacji w Bratysławie. W latach 2017/18 spółka TT-Thermo King przejęła firmę APEX-Thermo King z serwisami w Gdańsku, Bydgoszczy i Olsztynie. W chwili obecnej spółka TT-Thermo King odpowiedzialna jest za sprzedaż urządzeń HVAC firmy Thermo King na terenie całej Polski i państw bałtyckich.