Udostępnij wpis

Dziś Volvo Trucks świętuje 30. rocznicę wprowadzenia na rynek modelu FH, najlepiej sprzedającej się ciężarówki w historii firmy. Od samego początku flagowy model Volvo charakteryzował się charakterystycznym designem nadwozia i wnętrza, doskonałym komfortem kierowcy oraz zaawansowanymi technicznie rozwiązaniami w zakresie wydajności i bezpieczeństwa.

Lider Innowacji

Volvo FH było i pozostaje liderem innowacji. Model został wprowadzony na rynek z całkowicie nowym podwoziem i konstrukcją ułatwiającą elastyczne rozwiązania dla różnych zastosowań transportowych. Przełomowy układ napędowy obejmował całkowicie nowy 12-litrowy silnik (16-litrowy w Volvo FH16), a całkowicie nowa kabina zapewniała wyjątkową aerodynamikę i komfort kierowcy.

30 lat Innowacji

Na przestrzeni 30 lat Volvo FH przeszło wiele modernizacji, w których zawsze opierano się na wartościach Volvo, takich jak bezpieczeństwo, jakość i dbałość o środowisko. Do kamieni milowych innowacji wprowadzonych w tym czasie zalicza się:

  • Poduszka powietrzna kierowcy (1994)
  • Zautomatyzowana skrzynia biegów I-Shift (2001)
  • Aktywny Układ Kierowniczy Volvo (2008)
  • Volvo I-Save (2023) – pakiet oszczędności paliwa dla samochodów ciężarowych Volvo FH

stylistyka i komfort

Volvo FH zawsze wyróżniało się charakterystycznym designem nadwozia i wnętrza. Lusterka wsteczne o wyjątkowej, smukłej konstrukcji zapewniają kierowcy lepszą bezpośrednią widoczność, a reflektory w kształcie litery V zapewniają zarówno lepszą widoczność, jak i komfort.

podsumowanie

Volvo FH to ikona w branży transportowej. Model ten wyznacza standardy w zakresie bezpieczeństwa, wydajności i komfortu. W ciągu 30 lat Volvo FH stało się najlepiej sprzedającą się ciężarówką w historii firmy, zyskując zaufanie milionów kierowców na całym świecie.

Cały tekst przeczytasz na stronie Volvo Trucks