Udostępnij wpis

Volvo Trucks jako pierwszy światowy producent rozpoczęło seryjną produkcję ciężkich elektrycznych samochodów ciężarowych. Najnowszy model – Volvo FM Low Entry – to ciężarówka elektryczna przeznaczona do realizacji różnorodnych zadań transportowych na obszarach miejskich, takich jak gospodarka odpadami, dystrybucja i budownictwo.

Volvo FM Low Entry bazuje na dobrze znanym modelu Volvo FM, ale ma obniżoną i przesuniętą do przodu kabinę z płaską podłogą, co ułatwia wsiadanie i wysiadanie z niej. Niska pozycja za kierownicą zapewnia kierowcy doskonałą widoczność i kontrolowanie otoczenia. Dzięki temu pojazd otrzymał pięciogwiazdkową ocenę w standardzie Direct Vision, który ocenia pojazdy ciężkie poruszające się w Londynie i który wejdzie w życie w czwartym kwartale 2024 roku*.

Volvo FM Low Entry to także pierwszy model opracowany przez Volvo, który dostępny jest wyłącznie z napędem elektrycznym. To oznacza, że pojazd nie emituje spalin ani hałasu, co przyczynia się do poprawy jakości powietrza i komfortu akustycznego w miastach. Pojazd ma zasięg do 450 km na jednym ładowaniu i może być ładowany w 50 procent krótszym czasie niż poprzednie modele elektryczne.

Volvo FM Low Entry będzie początkowo sprzedawany w Europie, w tym w Turcji i Korei Południowej. Rozpoczęcie sprzedaży przypada na pierwszy kwartał 2024 r., a rozpoczęcie produkcji na drugi kwartał 2024 r. Celem firmy jest, aby w 2030 r. 50% światowej sprzedaży nowych samochodów ciężarowych Volvo było pojazdami elektrycznymi