Udostępnij wpis

Volvo Trucks wprowadza innowacje w swojej ofercie pojazdów ciężarowych, umożliwiając zasilanie całej gamy nowych modeli ciężarówek w 100% biodieslem (B100). Dzięki temu krokowi, klienci mają teraz większy wybór paliw odnawialnych, co przyczynia się do natychmiastowej redukcji emisji CO2 z transportu. Nowe modele ciężarówek Volvo, dostosowane do biodiesla B100, to kolejny element strategii firmy mającej na celu zmniejszenie wpływu transportu na klimat.

Wprowadzenie biodiesla B100 do szerokiej gamy silników w modelach Volvo FL, FE, FM, FMX, FH i FH16 jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie rynku na ekologiczne rozwiązania. Zastosowanie biodiesla może obniżyć emisję CO2 “od źródła do koła” o 30% do 70% w porównaniu z tradycyjnym olejem napędowym, w zależności od surowca użytego do produkcji paliwa.

Volvo Trucks kontynuuje oferowanie pojazdów zasilanych różnorodnymi paliwami odnawialnymi, takimi jak biodiesel, HVO (hydrodrafinowane oleje roślinne), biogaz, a także CNG (sprężony gaz ziemny), LNG (skroplony gaz ziemny), Bio-CNG, Bio-LNG i elektryczność. Strategia dekarbonizacji firmy opiera się na trzech filarach: pojazdach elektrycznych z bateriami, pojazdach elektrycznych z ogniwami paliwowymi oraz silnikach spalinowych zasilanych paliwami odnawialnymi, wspierając cel Volvo Trucks, aby do 2040 roku wszystkie sprzedawane ciężarówki miały zerową emisję netto.

Więcej przeczytasz na: volvotrucks.pl