Udostępnij wpis

Zakład przemysłowy Renault Trucks w Bourg-en-Bresse przygotowuje się do rewolucji energetycznej. Wspólnie z TotalEnergies realizują projekt zadaszenia fotowoltaicznego o mocy ponad 22 megawatów szczytowych, obejmującego obszar 17 hektarów.

Renault Trucks zacieśnia partnerstwo z TotalEnergies, mające na celu wyposażenie terenu przemysłowego w Bourg-en-Bresse w jedno z największych zadaszeń fotowoltaicznych we Francji. Plan zakłada, że energia elektryczna wytworzona przez to zadaszenie pokryje równowartość zużycia 17 500 mieszkańców, co stanowi 43% populacji miasta.

Projekt ten to kluczowy krok w dekarbonizacji działalności Renault Trucks, a zainstalowane zadaszenie zapewni 30% energii elektrycznej dla zakładu. Marin de Montbel z TotalEnergies podkreśla znaczenie tego przedsięwzięcia, podczas gdy wiceprezes Renault Trucks, Karine Forien, podkreśla zaangażowanie firmy w praktyczne działania na rzecz dekarbonizacji i transformacji energetycznej.

Zadaszenie fotowoltaiczne, jedno z największych we Francji, planowane jest do uruchomienia do 2026 roku, przynosząc realne korzyści dla środowiska i lokalnej społeczności.

Więcej przeczytasz na: renault-trucks.pl